„Можеше да има образцов бюджет, който да върже ръцете на политиците. Служебният кабинет пое по пътя на най-малкото съпротивление. Предложенията вътре, за да излезе дефицитът на 3%, са вредни – те са за конфискационен данък, премахване на обезщетения. Така си представя служебният кабинет, че ще се запълни дупката. Партиите казаха, че не са съгласни, а служебният кабинет им даде дефицитът, който те са създали – 12 млрд. дефицит. Това е безотговорно от страна на служебния кабинет, но представя реалната картина – тя е плашеща“, коментира в „Тази сутрин“ икономистът Кузман Илиев.

Кузман Илиев е икономически и политически анализатор, докторант по финанси и продуцент.
Темата на докторската му работа е в полето на банковото дело, паричната теория и финансовата икономика в катедра “Финанси и кредит” на Стопанска академия “Димитър А. Ценов“, Свищов. Лектор в дисциплина “Теория на парите”.
Магистър и по публичен мениджмънт от IEP Тулуза, Франция. Студент на годината на НБУ за 2009г. Автор и водещ на редица телевизионни предавания, като последният му проект е авторското предаване за икономика и политика „Плюс-Минус“ по Нова телевизия. Съосновател и изпълнителен директор на консултантската компания Кадре ЕООД. Продуцира първия български финансов трилър, който ще излезе по кината през есента на 2021г. Aвтор на книгата “Кой контролира парите ни?”