Т. нар. свръхпечалби на енергийните компании са сигнал: електрическата енергия е важна, колкото и да не им се иска на някои. Без енергия – няма живот, нито икономика, нито цивилизация. Цените на енергоресурсите са рязко нагоре, което означава, че трябва да повишим капацитета за производството им – една истинска антиинфлационна мярка. А това става с инвестиции – не със социални разходи, които са възможни само, ако предприемачите добавят стойност и вкарват пари както в енергийната, така в социалната системи.
Това сподели икономистът Кузман Илиев в предаването „Денят на живо“ по NOVANEWS.

Кузман Илиев е икономически и политически анализатор, докторант по финанси и продуцент.
Темата на докторската му работа е в полето на банковото дело, паричната теория и финансовата икономика в катедра “Финанси и кредит” на Стопанска академия “Димитър А. Ценов“, Свищов. Лектор в дисциплина “Теория на парите”.
Магистър и по публичен мениджмънт от IEP Тулуза, Франция. Студент на годината на НБУ за 2009г. Автор и водещ на редица телевизионни предавания, като последният му проект е авторското предаване за икономика и политика „Плюс-Минус“ по Нова телевизия. Съосновател и изпълнителен директор на консултантската компания Кадре ЕООД. Продуцира първия български финансов трилър, който ще излезе по кината през есента на 2021г. Aвтор на книгата “Кой контролира парите ни?”